Koktej pjeshke në kushte shtëpie, efektive për freskinë e organizmit!

14:38 / E hëne, 09 Korrik 2018
Ditët me temperatura të larta, dijnë të bëhen edhe problematike për organizmin e disa prej jush.

Kjo pasi vapa mund të shkaktojë disa probleme shëndetësore më zorrët e si shkak mund të pasojnë dhe helmimet nga ushqime të ndryshme, transmeton Klan Kosova.

Por, përveç shalqirit i cili ndihmon aq shumë në freski gjatë ditëve me të nxehta të verës edhe një koktej pjeshke i përgatitur në kushte shtëpie është mjaft efektiv.

Përbërësit:

10-12 pjeshkë

3 lugë gjelle fëstëkë të bluar

300 ml qumësht

kube akulli

1 lëvore portokalli

pak sheqer

1 lugë reçeli rum

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400