Krejt të mirat e përdorimit të mjaltës

16:12 / E martë, 28 Gusht 2018

Shumica e njerëzve janë të vetëdijshëm se mjaltën mund ta përdorin për t’i ëmbëlsuar ushqimet, në vend të sheqerit.

Por atë mund ta përdorni edhe për shumë gjëra të tjera.

Nuk është për t’u habitur që në Egjiptin e Lashtë, mjalti, është përdorur më shpesh si ilaç se çdo substance tjetër.

Mjalta ju ndihmon ta kaloni trullosjen pas dehjes.

Atë mund ta përdorni si maskë për pastrimin e fytyrës.

Madje edhe si antibiotik.

Mjalti ju ndihmon dhe për ta pasur më te lehtë dietën.

Luftojeni pagjumësinë duke ngrënë mjaltë.

Shenjat e akneve mund të zbehen duke përdorur mjaltin.

Mjalta është një “Red Bull” natyral.

Mjalta ju ndihmon t’i ruani frutat.

Shpëtoni nga zbokthi duke përdorur mjaltën.

Atë mund ta përdorni dhe si zëvendësim për krem rroje.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400