Kush tradhton më shumë: biondet, esmeret, zeshkanet…?

12:20 / E diell, 14 Janar 2018

 

Një studim, që ka hulumtuar nëse ngjyra e flokëve te meshkujt dhe te femrat kanë lidhje me sinqeritetin, ka treguar se biondet anojnë për nga tradhtia

Faqja e internetit “Cheatterville” ka bërë një anketë me përdoruesit e saj, për të kuptuar nëse ngjyra e flokëve dhe tradhtia kanë diçka të përbashkët.

 

Në bazë të rezultateve që ata kishin marrë – ngjyra e flokëve me të vërtetë luan rol të rëndësishëm!

 

Hulumtimi sugjeron se më së shumti në botë tradhtojnë biondet, ndërsa për sa u përket meshkujve – aventurierët kryesorë janë ata me flokë ezmere.

 

Nëse shikojmë shifrat e studimit 43% e femrave të pabesa janë bionde, ndërsa  zeshkanet me 23%.

 

Meshkujt më të pabesë janë ata me flokë ezmere (40%); pastaj ata me flokë ngjyrë të zezë (23%), ndërsa më pak tradhtarë janë biondët me (20%) si dhe flokëkuqit me (5%

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400