Llokuma të shpejtë për festën e Bajramit

11:13 / E premte, 15 Qershor 2018
Përbërësit:
Një gotë të ujit qumësht (i ftohtë)

Një gotë të çajit pluhur sheqer
Dy paketa shllag (krem pluhur)
Katër gota e gjysmë të çajit kokos

E lëmë të ftohet 30-40 minuta në friz. E shtypim mirë (duart t’i kemi të lagura pak me ujë), t’i përziejmë mirë në arra të bluara.

Ju bëftë mirë.

 

 

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400