Madhësia apo forma? Ja kush është më e rëndësishme në seks

10:32 / E martë, 13 Shkurt 2018

Madhësia apo forma e penisit është pika kryesore e debatit kur flitet për kënaqësinë e një femre. Ama një studimi i ri ka riparë diferencat e anatomisë së grave dhe se si ndikojnë në orgazëm.

Tani studimi i Universitetit australian “Queensland“ ka treguar se është madhësia dhe pozicioni i vaginës që ndikon në aftësinë e saj për të përjetuar orgazëm. Hulumtuesit kanë zbuluar se mund të jetë vagina ajo që e vendos nëse do të përjetoj orgazëm apo jo, dhe jo penisi.

Studimi i kryer nga ekspertët e Universitetit Indiana, kanë zbuluar se nëse klitorisi është i pozicionuar 2.5 cm apo më pak nga trakti i urinës, më lehtë do të arrijë orgazmën përmes seksit me penetrim.

Nëse klitorisi është i pozicionuar 3 cm apo më larg nga trakti i urinës, do të jetë shumë e vështirë arritja e orgazmës përmes seksit me penetrim.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400