NASA: Pse njeriu i parë që do të shkelë në Mars do të jetë një grua

22:31 / E diell, 22 Prill 2018

Të gjithë personat që kanë ecur mbi hënë kanë qenë meshkuj. Por, ka ardhur koha që gjërat të ndryshojnë dhe të ketë një lloj balancimi, të paktën duke filluar nga planeti Mars.

Kështu u shpreh Allison McIntyre, një prej shkencëtareve më të njohura të agjencisë hapësinore amerikane, NASA.

Kështu deklaron një prej shkencëtareve më të zëshme të Agjencisë Hapësinore Amerikane.

“Kemi astronaute, por nuk kemi dërguar asnjë grua në Hënë. Njeriu i parë që duhet të ecë në Mars do të jetë një grua”, – u shpreh Allison McIntyre.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400