Nëse keni bërë këtë gjë brenda 24 orësh nuk do ju lejnë të hyni në avion

06:51 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Ekuipazhi i kabinës ka një rregull që ata kurrë nuk fluturojnë brenda 24 orëve që kanë pasur punë dentare, shkruan The Sun.

Arsyeja është se ndryshimet në presionin e ajrit shpesh mund të shkaktojnë xhepa të gazit për tu bllokuar brenda pajisjes dentare ose zonave të prishjes së dhëmbëve.

Këto xhepa të vegjël mund të shkaktojnë dhimbje të paimagjinueshme kur ata vënë presion mbi mishrat e dhëmbëve.

Mungesa e arritjes për ilaçe kundër dhimbjes, ka shumë pak që mund të bëni njëherë kur dhimbja e dhëmbit fillon në fluturim, kështu që parandalimi është çelësi.

Nëse dyshoni për një problem me dhëmbët tuaja, vizitoni dentistin tuaj për një kontrollim paraprakisht përpara fluturimit tuaj.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400