“Ngujohuni” këtë të premte, është dita ters e vitit!

14:59 / E mërkure, 11 Janar 2017

Nëse data 13 qëllon ditë e premte, atëherë ajo ditë llogaritet si ditë tersi. Kështu llogaritet kjo ditë në supersticionet e Perëndimit.

Evropianët thuhet se e kanë marrë shumë seriozisht këtë ditë dhe janë duke tentuar të shmangin daljet në të premten “baksuze”.

Britanikët kanë planifikuar që të premten të mos dalin në punë, të shikojnë filma dhe të jenë të mbyllur në këtë ditë.

Kjo për arsye që të shmangin çdo aksident të mundshëm jashtë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400