Një fytyrë pa shenja dhe 10 vite më të re me këtë recetë!

16:04 / E hëne, 14 Maj 2018

Recetat e përgatitura në shtëpi janë gjithmonë më të mirat, pasi janë më të shëndetshme, nuk shkaktojnë efekte anësore dhe kanë shumë pak kosto në total.

Dhe në këtë artikull ne do t’ju tregojmë një recetë për një fytyrë pa shenja dhe gati 10 vite më të re. E ku më mirë se kaq!

 Çfarë ju duhet:

4 pika peroksid hidrogjeni
1 limon i vogël
3 pika glicerinë natyrale
2 lugë gjelle qumësht pa yndyrë

Përgatitja:

Përziejini bashkë të gjithë ingredientët në një tas, derisa të formohet një përzierje kremoze. Lëreni 5 minuta përpara se ta përdorni.
Aplikimi:

Lani fytyrën me ujë të vakët dhe thajeni me një peshqir.
Vendosni maskën në fytyrë gjatë darkës dhe lajeni në mëngjes, shkruan Shije.
Kjo lloj maske duhet përdorur një herë në javë dhe rezultatet do të jenë fantastike.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400