Një grua proteston e zhveshur në Paris para eskortës së Trump (FOTO 18+)

13:55 / E diell, 11 Nëntor 2018

Një grua e zhveshur ka protestuar derisa eskorta e Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ka qenë duke lëvizur në Paris.

Gruaja, siç raporton Euronews, është pjesë e grupit radikal feminist, Femen që ndodhet me bazë në Paris dhe shpesh ndërmerr aksione dhe protesta kundër seksizmit, racizmit, homofobisë dhe çështjeve të tjera politike dhe sociale, përcjell Klan Kosova.

Policia e ka arrestuar gruan derisa ishte duke shfaqur protestën e saj para Trump.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400