Një ‘mrekulli’ do të ndodhë për njerëzim! Çfarë na pret

07:41 / E hëne, 13 Nëntor 2017

 

Një ngjarje e rrallë qiellore pritet të ndodhë orët e para të së hënës (nesër, 13 nëntor).

Jupiter dhe Venusi do të jenë të dukshme për syrin e njeriut.

Planetët do të shfaqen së bashku në jug-lindje, pikërisht mbi horizont, dhe mund të shfaqen si një si një yll i ndritshëm, raporton BBC.

Planetët do të shihen me sy të lirë nga një pjesë e madhe vendesh

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400