Njerëzit e shqetësuar janë më vigjilentë në raste emergjente

10:08 / E hëne, 09 Korrik 2018
Jeni të shqetësuar gjatë tërë kohës?

Njerëzit të cilët zakonisht janë me ankth, janë të mirë në raste emergjente, transmeton lajmi.net

Meqenëse njerëzit e shqetësuar shpesh presin që diçka të shkojë keq, ata janë më vigjilentë rreth monitorimit të mjedisit të tyre.

Kjo i bën ata më të shpejtë në zbulimin dhe reagimin ndaj kërcënimeve dhe kanë më shumë gjasa t’i paralajmërojnë të tjerët pa vonesë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400