Policia tani e tutje do të bartë kukulla me vete! (Video)

18:13 / E diell, 15 Prill 2018

Policia ka vene në  përdorim kukullën, arushën “Tedy bear” një personazh filmik mjaft i dashur për fëmijët.

Qëllimi i bartjes së tyre në veturat e policisë është për ti qetësuar fëmijët në raste aksidenteve ku janë të përfshirë ata.

Policët e trafikut në Mançester njoftojnë se kjo lodër do të jetë në çdo makinë patrullimi nga tani e tutje.

“Teddy është atje për t’u dhënë atyre ngushëllim dhe t’u lejojë atyre që të kalojnë traumën nga aksidenti fillimisht, ndërsa ne bëjmë ndihmën e parë ose hetimin në skenën e aksidentit. Forcat e tjera në vend gjithashtu do të përdorin më shumë lodra”, i tha BBC-së PC Matt Picton.

TE

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400