Prekëse: Sheh për herë të parë shtratin e tij, i pastrehu nuk i mban lotët

01:47 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Një djalë tetë-vjeçar dhe nëna e tij, të pastrehë, më në fund morën strehim shtetëror në Michigan, kështu që gjithçka që donte për Krishtlindje ishte një shtrat i ngrohtë.

Daeyrs dhe nëna e tij Dionna, nga Detroiti, kaluan pjesën më të madhe të jetës si të pastrehë nëpër rrugët e qytetit, përcjell albeu.com

Ata kishin vetëm një dyshek dhe dy karrige ndërsa Daeyrs flinte me batanije në dysheme.
Një punonjës social që merret me rastin e familjes arriti tek Humble Design, i cili mobiloi plotësisht të gjithë shtëpinë dhe e befasoi djalin, i cili e quan veten “njeriu i shtëpisë”.

Djalë i befasuar shpërthu në lot në krahët e nënës së tij, pasi pa dhomën e ti të kompletuar me krevat, karrige, jastëkë dhe lodra.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400