Sa truproja kanë liderët më të njohur në botë?

14:18 / E diell, 11 Nëntor 2018

Personat më të ruajtur në botë janë presidentët, mbretërit dhe liderët politikë.

Kjo pasi ata janë përgjegjës për vendin ku ushtrojnë detyrën e tyre, bile në disa raste edhe të rrezikuar nga të tjerët..

Kim Jong Un: Përreth liderit të Koresë së Veriut gjithmonë janë 12 persona, megjithëse dyshohet se janë 15 mijë.

Recep Tayyip Erdogan: Presidenti turk shpesh përdor një autobus të blinduar me truprojat e tij jashtë.

Shinzo Abe: Kryeministri japonez ruhet me “limo” dhe truprojat e tij me plumba në gojë për të qenë në gjendje gatishmërie.

Donald Trump: Presidenti i Amerikës ka pothuajse një ushtri pas vetes.

Valdimir Putin: Presidenti i Rusisë ka 50 mijë truproja.

Xi Jinping: Lideri kinez ka në dispozicion 80 mijë truproja, shumë prej tyre të armatosur rëndë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400