Shikoni momentin e ‘puthjes’ së Jupiterit dhe Venerës

00:00 / E martë, 14 Nëntor 2017

 

 

Jupiteri dhe Venera, dy nga planetët më të shndritshme u shfaqën në orët e para të mëngjesit të sotëm se bashku.

Ata ishin të shkueshëm vetëm me sy në pothuajse të gjitha vendet e Europës, si dhe në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

E ndërsa planetët kanë qenë të dukshëm me sy të lirë, ata që përdorën një teleskop kanë qenë në gjendje të shohin edhe katër hënat e Jupiterit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400