Smoothie me manaferra zgjidhja e mëngjeseve!

09:09 / E mërkure, 29 Gusht 2018


Një smoothie e shëndetshme me manaferra, mollë, banane dhe vanilje.

Kanella dhe kosi e bëjnë atë super të shijshme dhe në formë kremi, transmeton Klan Kosova.

Përbërësit:
1 banane të prerë hollë
1 gotë me manaferra
1 mollë të vogël me gjithë lëkurë
1 gotë kos dhe pak vanilje
2 lugë të vogla kanellë

Futini të gjithë këta përbërës në blender dhe lërini derisa të krijohet një masë e njëtrajtshme. Në fund mund ta zbukuron gotën me pak kanellë ose vanilje sipas dëshirës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400