Trajtimi më i fuqishëm për shtrëngimin e lëkurës pas humbjes në peshë ose lindjes

18:40 / E shtunë, 12 Maj 2018

Shumë njerëz në mbarë botën shpenzojnë para për produkte të shtrenjta kozmetike dhe trajtime bukurie.

Gratë sidomos, në periudhën pas humbjes së peshës apo lindjes, ku lëkura fillon t’u varet dhe të humbasë elasticitetin..

Me këtë metodë nuk do të keni më nevojë të shpenzoni para me trajtime të kushtueshme. Ju mjaftojnë disa përbërës që mund t’i keni në kuzhinën tuaj, për të bërë një maskë të thjeshtë, por shumë efektive në shtrëngimin e lëkurës.

Përbërësit:

  • Argjilë
  • Vaj
  • Çaj jeshil
  • kafe
  • lajthi pluhur

Udhëzime:

Miksoni të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene.

Aplikojeni përbërjen në lëkurë, në zonën ku ajo ka filluar të humbasë elasticitetin dhe të varet, por më parë është e nevojshme të keni bërë një dush me ujë të ngrohtë për të hapur poret.

Lëreni të veprojë për disa minuta dhe më pas lajeni me ujë të pastër.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400