Tri shenja tregojnë se DUHET të NDAHENI nga PARTNERI!

08:49 / E enjte, 12 Janar 2017

 

Në fazat e hershme të lidhjes, shumica e njerëzve mendojnë se e kanë gjetur ‘të duhurin’. Por, fatkeqësisht pak më vonë të gjithë e mësojnë se nuk ka qenë ‘i duhuri’, por vetëm një person ordiner.

Këtë dukuri është vështirë ta vëreni, e veçanërisht kur keni qenë në lidhje për një kohë të gjatë, transmeton Telegrafi.

Për çfarëdo arsye, më lehtë e keni të vëreni kur po i vjen fundit lidhjes së një miku, sesa lidhjes tuaj. Megjithatë, terapistët thonë se janë këto katër shenja të cilat duhet t’i vëreni për ta përfunduar një lidhje:

Partneri gjithmonë të fajëson

Rrallëherë problemet e lidhjes janë faj i vetëm i një personi.

Sipas ekspertëve, lidhjes suaj i vjen fundi kur partneri nuk përpiqet t’i zgjidhë konfliktet dhe gjithmonë ju fajëson për problemet që shfaqen.

Nuk duket se do të ketë përmirësim

Fjalosjet e ndryshme janë të zakonshme në lidhjet normale, por, nëse nuk shihni dritë në fund të tunelit, atëherë ka ardhur koha të vazhdoni jetën…

Ju pëlqejnë njerëz tjerë

Nëse do të ishit me personin e duhur, ju nuk do të fantazonit për atë djaloshin e lezetshëm që e keni parë në autobus. Prandaj, nëse vazhdimisht jeni duke i menduar mundësitë tuaja, lidhja juaj nuk është aq e fort sa mendoni.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400