Zbulohet një organ i ri te njerëzit

14:43 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Është zbuluar se njerëzit kanë një organ për të cilin nuk kemi ditur deri më tani.

Ky organ është riklasifikuar si një organ i vazhdueshëm, e jo si një seri strukturash të fragmentuara siç është menduar më parë, shkruan HuffingtonPost.

Ky riklasifikim mund të jetë çelësi i trajtimit të sëmundjeve digjestive dhe abdominale, që do të thotë se do të ketë më pak komplikime gjatë operacioneve, shërim më të shpejtë të pacientit dhe kosto më të ulëta.

Organi ndodhet në sistemin tonë digjestiv dhe lidhë zorrën me abdomenin. Funksioni ende nuk dihet mirë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400