Zhvilloni seksualitetin tuaj dhe përjetoni pasion si kurrë më parë

18:44 / E shtunë, 12 Maj 2018

Seksi ështe një burim i pafund i frymëzimit, por këshilla, me sa duket, nuk mund të ketë mjaft. Këtë herë ju sjellim ato pak të pazakonta, kështu që zgjidhni atë që ju pëlqeni dhe rrisni pasionin në marrëdhënie

1. Shikoni njëri-tjetrin duke masturbuar

– Lironi veten dhe shikoni njëri-tjetrin ndërsa ju pëlqeni pamjen.
2. Krijoni skenarin tuaj seksual
– Mendoni për atë që ju me të vërtetë gëzoni me partnerin tuaj dhe e ktheni atë në realitet. Mendoni për historinë tuaj ose skenën e filmit. Konsideroni një skenar nga fillimi në fund, në çdo detaj “të pista”. Ndonjëherë vetëm duke folur në lidhje me të mund të shkaktoj pasion të fortë – zbulon Kristin Eisinga, terapist seksi në San Diego.

3. Kontrolloni frymëmarrjen tuaj
– Edhe pse kjo këshillë nuk është revolucionare, ekspertët thonë se është shumë efektive. Merrni frymë thellë dhe merrni frymë disa herë para se të mendoni për seksin. Kjo do t’ju ndihmojë të relaksoheni në situatat kur ju jeni mendërisht hutuar apo të shqetësuar.

4. Praktika e seksit oral pa pritur një orgazmë
– Provoni teknika të ndryshme për të stimuluar partnerin. Merrni kohën tuaj dhe mos përqëndroheni në orgazmë.

5. Gëzojuni eksitimit

6. Mendoni për skena seksuale

7. Zhvilloni personalitetin tuaj seksual

8. Bëjeni diku ku nuk mundeni

9. Ndaloni së menduari

10. Gëzoni edhe kur nuk ka mundësi për seks.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400