Acer sjell laptopin më të hollë në botë

01:28 / E mërkure, 10 Janar 2018

 

Me Swift 7 Acer prezanton një kompjuter portativ në CES, i cili ka lartësinë më të ulët deri më tani.

“Një lartësi jashtëzakonisht e vogël prej më pak se nëntë milimetra”: Prodhuesi i kompjuterëve të Tajvanit Acer paraqet deri më tani laptopin më të hollë në botë në panairin elektronik CES në Las Vegas, transmeton lajmi.net.

Acer Swift 7 (SF714-51T) është 8.98 milimetra i lartë, është i drejtuar nga një procesor Intel Core i7 dhe është projektuar të zgjasë deri në dhjetë orë me një bateri të ngarkuar. Tastiera vjen me ndriçim, ndërsa në bord është gjithashtu një sensor i gjurmëve të gishtave.
Nga marsi në shitje
Përveç kësaj, laptopi ka një slot Nano-SIM, është i aftë për LTE, ofron deri në 256 GB memorie SSD dhe deri në 8 GB RAM. IPS Full HD HD 14 inç është i aktivizuar me prekje dhe i mbrojtur nga Corning Gorilla Glass NBT.

Sipas Acer, Swift 7 do të lirohet në fund të marsit. Sa do të kushtojë laptopi më i hollë, prodhuesi ende nuk ka njoftuar.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400