Aparati që ka çmim 2000 dollarë (Foto)

15:45 / E martë, 27 Shkurt 2018

 

 

A7 III quhet modeli i ri i aparatit fotografik i prezantuar nga Sony. Ky aparat nga kompania po vlerësohet si arritja më e madhe në këtë biznes. 1299 dollarë është çmimi i aparatit që ka karakteristika të veçanta.

Pjesa kryesore e A7 III është një sensor i ndriçuar me 24.2 megapikselë të pasmë. A7 III nxjerr në pah deri në 10 korniza për sekondë në RAë ose JPEG.

Procesori ësht

gjithashtu efikas, duke i lejuar kamerës të kapë deri në 710 fotografi në një bateri të vetme. A7 III gjithashtu përmban 693 pika AF që mbulojnë 93 për qind të kornizës, të cilat punojnë së bashku për të ofruar autofokus.

 

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400