Aplikacioni i mesazheve që funksionon vetëm kur bateria është nën 5 për qind

00:36 / E martë, 23 Janar 2018

 

“Die with me” (Vdis me mua) është një aplikacion i veçantë për përdoruesit e Androidit dhe iPhonet, i cili funksionon vetëm kur bateria e telefonit është nën 5 për qind.

Qëllimi fillestar ka qenë “të bëhej diçka kur bateria është në fund”, siç shpjegon themelues i saj belgu Dries Depoorter. Zakonisht kur bateria është në fund të kap ankthi.

Duke pasur parasysh që hyn në funksion vetëm kur ka pak bateri në telefon, aplikacioni nuk ka gjë tjetër vetëm tekst. Duhet të kesh një pseudonim, dhe pranë çdo mesazhi të dërguar ose të marrë tregohet përqindja e mbetur e baterisë. Për të njëjtën arsye të kursimit të baterisë nuk mund as të dërgosh apo marrësh foto dhe video, shkruan tch.

“U zbavitëm shumë duke e realizuar dhe tashmë shohim njerëz të lumtur që bisedojnë edhe pse bateria është në fund”, thotë Depoorter.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400