Apple dëshiron të sjellë më 2019 Mac Pro

00:42 / E shtunë, 07 Prill 2018

 

Përditësimi i Apple për procesorin me performancë të lartë Mac Pro po vjen. Sipas grupit, kërkohet një sistem modular.

Apple i befasoi të gjithë me një formë cilindrike, një në lapidar e Space Odyssey i Mac Pro. Vitin e kaluar, grupi njoftoi se donte të “rishqyrtojë plotësisht Mac Pro.” Ajo që do të dalë tashme e ndryshuar nuk do të vijë deri në vitin 2019.

Qëllimi është që të kemi një sistem modular, vazhdoi Boger . Ata duan të udhëhiqen nga rrjedha e punës së klientëve të tyre. Përveç kësaj, një ekip i brendshëm i veçantë ishte krijuar për t’u marrë me nevojat e grupit.

Mac Pro i ri mund të jetë ndër pajisjet e para të Apple që do të pajiset me procesorë të bazuar në ARM, sipas The Verge . Siç është njoftuar kohët e fundit, Apple dëshiron të thotë lamtumirë Intel.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400