Apple në telashe, s’po di se si t’i emërojë iPhonët e ri

17:30 / E diell, 12 Gusht 2018

Apple do të zbulojë në vjeshtë modele të reja të iPhonëve. Por, në kompani ka telashe se si t’i emërojnë modelet e reja.

Ka pasur shumë raporte për madhësinë e ekranit , karakteristikat dhe teknologjinë që do të kenë tre telefonat, por kompania ende s’ka marrë vendim final se s’i ti quaj ata.

A do të jetë iPhone 9, 10Y, 11 apo një emërtim i ri, kompania është duke menduar ende për këtë. Madje thuhet se mes bordit ka ende mospërshtatje në mendime./Indeksonline

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400