Apple së shpejti do të sjellë AirPods dhe AirPower të reja

00:06 / E diell, 25 Shkurt 2018

 

Apple do të lëshojë disa produkte të reja rreth AirPod-it gjatë gjashtë muajve të ardhshëm.

Modele të reja AirPod që i përgjigjen “Hej Siri” janë në program këtë vit. Sipas njoftimeve, këto mund të shfaqen tashmë në muajt e ardhshëm. Më parë duhej të prekësh kufje për të aktivizuar Siri, transmeton lajmi.net.

Stacioni i tarifimit pa tel për AirPods pritet të arrijë shpejt në treg. Për modelet që keni blerë tashmë, ju duhet të blini ato përsëri, por më të shtrenjta.

Për AirPods të ri me integrimin Hey Siri, stacioni i ngarkimit duhet të integrohet tashmë në çmimin e blerjes. Sistemi i tarifimit pa tel do të quhet AirPower dhe natyrisht do të jetë gjithashtu në dispozicion për produktet e tjera të Apple.

Në të vërtetë, ajo duhet të kishte qenë në dispozicion shumë kohë më parë. Vonesa bazohet në një raport nga Engadget për mungesën e përputhshmërisë me Apple Watch.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400