Apple do të prodhojë më pak iPhone 7 dhe 7 plus

10:56 / E shtunë, 31 Dhjetor 2016

 

Apple do të ulë prodhimin e iPhone me 10% në tre mujorin e parë të 2017-tën citon një raport.

Kjo lëvizje do të prekë iPhone 7 dhe 7 Plus të cilët u prezantuan në Shtator shkruante Nikkei ditën e sotme duke cituar burime të besueshme.

Një vit më parë ishte po Nikkei që paralajmëronte se Apple do të shkurtojë prodhimin e iPhone 6S dhe 6S Plus me 30%.

Ulja e prodhimit do të thotë se shitja e telefonëve nuk ka ecur sipas parashikimeve të kompanisë. Kjo është diçka që Apple nuk dëshiron ta shikoj të përsëritet për tre mujorin e katërt me radhë.

Nikkei tha se Apple gjithashtu ishte ballafaquar me probleme të kërkesës për iPhone 7 Plus kjo përshkak të sasisë së pakët të sensorëve të kamerave.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400