Apple thyen rekord me daljen e Iphone X

01:34 / E martë, 07 Nëntor 2017

 

Analistët e Wall Street janë optimist në kërkesën për iPhone X të ri. Ai tani gjendet nëpër dyqane me një çmim model bazë prej 999 dollarë, transmeton Zeri.info.

“Ne e shohim iPhone X si zhbllokim të përmirësimeve të përmbysura të iPhone, veçanërisht në Kinë”, shkruan analisti i Morgan Stanley, Katy Huberty. “Afërsisht, ne e shohim kërkesën e ndrydhur që shkon në një ndryshim të rëndësishëm faktorësh që ka gjasa të përshpejtojë rritjen e njësisë së iPhone”, shkruan CNBS, përcjell Zëri.info.

Aksionet e Apple po rriten përderisa edhe Wall Street po rritet më shumë me lëshimin e iPhone X gjatë të premtes.

Kompania raportoi për rezultate më të mira sesa ato që priteshin në tremujorin e ardhshëm të muajit shtator dhe ata dhanë edhe një udhëzues të shitjeve të tremujorit të dhjetorit mbi pritjet e Ëall Street.

Aksionet e Apple u shitën me 4 përqind në shitjen e së premten, si shënime nga Ëall Street që ishin pozitive në të ardhurat e tremujorit të fundit dhe madje edhe më optimiste rreth iPhone X. Nëse hapet në këtë nivel, stoku do të shënoj ngritjen e gjitha kohërave, transmeton Zeri.info.

IPhone X është në dispozicion në dyqane të premten me një çmim bazë prej 999 dollarë.

Morgan Stanley beson se modeli i ri me çmim më të lartë do të nxisë përdoruesit e tanishëm të iPhone për tu përmisuar, transmeton Zeri.info.

Masa e Apple është rritur deri në 45 % që nga e enjtja krahasuar me fitimin prej 15 për qind të S & P 500.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400