Apple Watch pëlqehet më shumë nga femrat

00:24 / E mërkure, 18 Prill 2018

 

Apple Watch është një argument meshkujsh, por grave, ora e Apple u pëlqen më shumë. Ky është rezultati i një studimi të CrowdFlower, bazuar në tweet-et e këtij dispozitivi.

Duke analizuar përbërjen e mesazheve zbulohet se, për gratë përqindja e përgjigjeve pozitive ishte 64 %. Ndërsa në tweet-et e meshkujve, përqindja e atyre që flasin mirë për orën ndalet në 53%.

CrowdFlower ka gjetur mbi 30 mijë tweet-e që përmbajnë si hashtag #applewatch dhe fjalët “apple watch”. Veç tweet-ve pozitive, studiuesit kanë individualizuar edhe motivin mbi bazën e gjykimeve të shprehura.

Më shumë janë vlerësuar aplikacionet që kanë lidhje me fitness-in. Pëlqejnë më shumë dizajnin, performancën dhe uljen e varësisë nga smartphone-i. Ndërsa në vlerësimet negative renditet çmimi i lartë dhe vështirësia në përdorim.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400