Audi e-tron me pasqyre OLED brenda makinës

00:01 / E enjte, 05 Korrik 2018
Në varësi të situatës së ngasjes, perspektiva të ndryshme mbrapa shfaqen në ekranet në dyert e SUV elektrike të Audi.

Audi në Kopenhagë ka disa plane të brendshme për e-Tron. Në dyert janë ekranet asimetrike OLED , të cilat riprodhojnë imazhin e kamerave të montuara në e-tron jashtë në vend të pasqyrave anësore, transmeton lajmi.net.

Pasqyrë e pasme me zmadhim
Kamerat e pasme duhet të dorëzojnë “imazhe të përpunuara në mënyrë digjitale” tek OLEDs . Shoferi mund të zmadhojë dhe zvoglojë imazhin me prekje.

Audi ka reklamuar veturën e tij të parë elektrike për disa muaj. Modeli i prodhimit me një gamë prej 400 kilometrash do të lansohet në fund të vitit 2018. Çmimi duhet të jetë rreth 80,000 euro.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400