Bentley zbulon “bishën” e re supersportive (Foto)

14:34 / E shtunë, 07 Janar 2017

 

Bentley ka qenë duke testuar veturën e re sportive gjatë disa javëve të fundit, ndërsa tani del zyrtarisht, i quajtur Bentley Continental Supersports.

 

Sipas Bentley, Continental i tyre Supersport është vetura më e shpejtë në botë me katër ulëse, ndërsa ka plot 700 kuaj fuqi.

Shefi ekzekutiv i Bentley Motors, Wolfgang Durheimer ka thënë: Emri Supersports është legjendar te Bentley. Që nga modeli i parë Supersports në vitin 1920, te Continental Supersports i vitit 2009 e deri te ky version i gjeneratës së tretë ikonik002E

Bentley Continental Supersports i ri shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 3.4 sekonda, para se ta zhvillojë shpejtësinë maksimale prej 336 kilometra në orë, ndërsa ka motorin e Bentley W12.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400