BlackBerry me shërbim sigurie për makinat Aston Martin dhe Range Rover

12:13 / E enjte, 18 Maj 2017

 

BlackBerry do të punojë së afërmi me të paktën dy prodhues të mëdhenj automobilash për të zhvilluar një shërbim sigurie për automjetet, duke i mbrojtur ato nga viruset dhe paralajmëruar shoferët rreth rreziqeve që u kanosen.

Shërbimi po testohet në makinat Aston Martin dhe Range Rover. Siguria e makinave është një prej sektorëve ku BlackBerry po investon për të sjellë të ardhura brenda kompanisë e cila humbi betejën me Apple dhe Samsung në botën e telefonave inteligjent, njofton PCWorld.al.

Shërbimi mund të debutojë duke filluar nga viti i ardhshëm dhe pritet t’u kushtojë pronarëve të makinave 10 dollarë në muaj.

Interesi në këtë drejtim është rritur shumë që nga viti 2015, kur dy ekspertë zbuluan probleme sigurie në makinat prodhuar nga Fiat Chrysler.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400