Brenda godinës së Google në Gjermani /Foto

00:50 / E diell, 22 Prill 2018

 

Gjiganti i teknologjisë, Google mendon vazhdimisht për t’u krijuar ambiente sa më komode dhe çlodhëse punonjësve të tyre.

Kjo duket qartë edhe në projektin që është duke përfunduar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku gjithçka është vërtetë fantastike.

Megjithatë, nuk mbeten pas as ambientet e Google, në Gjermani, që janë hapur prej vitit 2001 dhe në to punojnë rreth 500 punonjës. Bëhet fjalë për një godinë 5-katëshe në Gänsemarkt, qytetin e vjetër të Hamburgut.

Çdo kat ka arkitekturë të ndryshme nga të tjerët, ndërsa kati i 5-të i është përkushtuar sportit, pasi ka një fushë golfi, një ping-pongu dhe një palestër të madhe dhe të kompletuar.

Fotot e mëposhtme tregojnë më së miri ambientin në të cilin punojnë stafi i njërës prej kompanive më inovative në botë.

25-7

29-9-1

18-20

19-19

07-11

14-36

28-8

06-13

09-9

05-11

23-9

16-26

24-8

10-47

08-10

04-13

22-11

20-17

27-7

26-8

03-11

12-40

15-30

13-40

17-23

01-14

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400