Canon M50 në test: Foto më të bukura dhe video 4K

09:01 / E diell, 08 Korrik 2018
Canon M50 ka për qëllim fillestarët që vlerësojnë karakteristikat, por nuk duan të shpenzojnë shumë para në një aparat fotografik.

Përkundër hyrjes së vonshme Canon ishte në gjendje të luftojë për vendin e dytë me kamerat e saj të sistemit , e cila është kryesisht për shkak të markës së fortë.

M50 duket si DSLR i zvogëluar .

  

M50 është kamera e parë Canon në segmentin video 4K. Regjistrimi 4K duhet të fillojë duke përdorur mënyrën film. Nëse shtypni butonin e regjistrimit të videos të përkushtuar gjatë funksionimit normal të kamerës, regjistrohet vetëm në 1080p, transmeton lajmi.net.

Nëse filmoni me M50 në FullHD , gjërat duken shumë më mirë. Kjo është ajo ku punon Dual Pixel AF.

Fotot e M50 duken shumë të mira, autofokusi punon në mënyrë të besueshme dhe për amatorët do të mjaftojë përzgjedhja e lenteve të përshtatshme.

  

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400