Dalin fotot e para të Samsung Galaxy Note 9 /FOTO

09:19 / E enjte, 12 Korrik 2018
Për shkak të shitjeve të dobëta të S9, kompania e Koresë së Jugut preferon nisjen më herët.

Samsung Galaxy Note 9 do të jetë në dispozicion nga data 24 gusht. Kjo tregohet nga platforma online ETNews e Koresë së Jugut, transmeton lajmi.net. Si rezultat, prodhuesi i Koresë së Jugut ka nisur nisjen për një javë, sepse shitjet e modelit Galaxy S9 janë më të këqija se sa pritej. Prezantimi i Note 9 është planifikuar për në 9 gusht në Nju Jork .

Sipas rrjedhjeve, telefoni i mençur duhet të vendoset në një “Infinity Display” prej 6.4 inç me panel AMOLED. Përveç kësaj, janë instaluar Exynos 9810 të Samsung , gjashtë gigabajt RAM dhe një bateri prej 4000 mAh. Ashtu si S9, smartphone është shitur në SHBA me Snapdragon 845 të Qualcomm. Një imazh i rilindur i lëshuar së fundi zbulon se telefoni i mençur do të jetë praktikisht i pandryshuar nga paraardhësi i tij.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400