Fotografitë e para të E-Minit të ardhshëm /Foto

13:14 / E premte, 13 Korrik 2018
Pas prezantimit të një koncepti elektrik në vitin 2017, Mini tani është duke dhënë imazhe të dizajnit final për herë të parë.

Mini ka treguar fotot e para të makinës së saj të ardhshme që do të paraqitet në 2019. Fotografitë japin një shije të asaj se si do të duket ky Mini.

  

Tashmë në 2008 Mini prezantoi një makinë elektrike. Megjithatë, thuhet në grup se e ardhmja E-Mini është projekti i parë i vërtetë i makinave, transmeton lajmi.net.

  

E-Mini do të lirohet vitin e ardhshëm si pjesë e 60 vjetorit të markës së makinave. Është ndërtuar në Gjermani në Dingolfing dhe Landshut. 

  

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400