Google blen kompaninë Lytro për 40 milionë dollarë?

00:23 / E enjte, 22 Mars 2018

 

E themeluar në vitin 2006, Lytro është bërë kompani më e njohur për teknologjinë e saj të fushës së dritës se sa kamerat e saj eksperimentale që e shfaqin teknologjinë.

Lytro mund të jetë gjithashtu kompania më e fundit që Google e ka në sy për ta përvetësuar, me gjigantin e kërkimit që thuhet se kërkon të blejë atë për jo më shumë se 40 milionë dollarë.

Burimet e TechCrunch u dukën të pasigurta për vlerën e saktë të shitjes. Edhe pse një burim tha se Google do të blejë Lytro për 40 milionë dollarë, një tjetër tha se shitja mund të jetë në vlerën e 25 milionë dollarëve.

Burimet gjithashtu thanë se Lytro ishte në radarin e Facebook dhe Apple, megjithëse Google duket të jetë blerësi përfundimtar.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400