Google hoqi 900 milionë pirateri në 2016-ën

16:10 / E martë, 03 Janar 2017

 

Gjiganti i kërkimit, Google, vitin e kaluar ka hequr 900 milionë vegëza të cilat kanë përmbajtje me pirateri.

 

Kjo shifër është një rritje prej gati 100 për qind në krahasim me vitin e kaluar, transmeton Koha.net.

Google vazhdon të filtrojë makinën e saj të kërkimit me qëllim që të sigurohet se vizitorët do të marrin rezultatet të cilat janë më relevante dhe se faqet pirate të mos përfitojnë asgjë nga përmbajtja që nuk e zotërojnë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400