iPhone 7 vs Galaxy S7, ja cili ka kamerë më të mirë (Foto)

10:39 / E shtunë, 07 Janar 2017

 

Në këtë shkrim kemi krahasuar kamerat e iPhone 7 dhe Galaxy S7 – duke rënë në përfundim se kamera e Galaxy S7 është ende më e mirë se iPhone.

 

Është një befasi, dhe pak zhgënjyese. Duke e ditur se Apple përmirësoi kamerën në modelet e reja, zhgënjyese është që S7 i Samsung të jetë ende më i mirë në këtë aspekt.

Dallimet nuk janë të pakta në kamerë, por janë të dukshme.

Kështu, për t’i testuar ne i kemi krahasuar fotografitë e bëra me iPhone 7 dhe ato me Galaxy S7. Ky është rezultati:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400