iPhone X me risi, mund të blini në dyqan dorën në xhep pa e shti!

00:14 / E enjte, 01 Shkurt 2018

 

Pronarët e iPhone X së shpejti mund të përdorin Face ID për të paguar produktet që blihen në markete ose aty ku është e mundur me anë të sistemit bankar.

Në iOS 11.3, miratimi për blerje do të jenë funksional vetëm në pajisjen e një prindi që mund të bëhet përmes Face ID, pas një kërkese për të futur fjalëkalimin vetëm një herë.

Më parë pronarët e iPhone X gjetën mënyrën për blerje që u lejon prindërve të kontrollojnë atë që fëmijët blejnë me telefonin e tyre.

Më herët prindërit duhej të futnin fjalëkalimet e tyre me dorë për çdo blerje, me ankthin e shumë klientëve, tani vetëm me face ID blejra do të miratohet.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400