Ja se si mund të duket Motorola G6 Plus

00:54 / E shtunë, 24 Shkurt 2018

 

Pajisja pritet të paraqitet javën e ardhshme si pjesë e Kongresit Botëror të Celularëve.
Seri G e Motorola ka qenë prej kohësh vlerësuar nga tifozët e Android për raportin e saj tërheqës të çmimeve.

Sipas një raporti mbi AndroidHeadlines , Grupi do të prezantojë Moto G6, G6 Play dhe G6 Plus në Kongresin Botëror të Celularëve, gjithashtu lëshoi ​​një foto që tregon G6 Plus në të gjitha variacionet e ngjyrave, transmeton lajmi.net.

Pajisjet dhe çmimi
G6 Plus do të shfaqet në argjend, ari, bardhë, blu. Përveç kësaj, G6 Plus duhet të pajiset me një sistem me dy kamera me një rezolucion maksimal prej dymbëdhjetë megapikselësh me flash të dyfishtë LED. Telefoni është i pajisur edhe me një sensor gjurmë gishtash.

Diagonali i ekranit të plus duhet të jetë 5.93 inç, rezolucioni është sipas raporteve preliminare 2160 x 1080 piksele. Brenda, duhet të instalohet një Snapdragon 630 me gjashtë gigabajt RAM.

G6 Plus duhet të vijë në Evropë me një çmim prej 250 deri në 300 euro në treg.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400