Ja se si të shkarkoni privatisht historitë e miqve në Instagram

00:45 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

Instagram mund të jetë ndërtuar për shpërndarjen e fotografive por historitë gjithashtu kanë lulëzuar.

Ata fshihen pas 24 orësh dhe janë një mënyrë e mrekullueshme për tu treguar ndjekësve se çfarë jeni duke bërë momentalisht.

Ju mund të shikoni historitë e miqve duke klikuar ikonat e tyre në krye të Instagram. Po sikur të shkarkonit një histori dhe ta ruani atë?

Ja sesi të ruani privatisht një histori Instagrami

1. Vizitoni Storiesig.com në kompjuter ose telefon

2. Vendosni emrin e përdoruesit historinë e të cilit doni të shkarkoni. Duhet të jetë emri i saktë (username)

3. Nëse ai emër përdoruesi që keni vendosur është i saktë do të shfaqet një emër dhe një foto profili në rezultatin e kërkimit. Selektojeni për të parë historitë e tij.

4. Në faqen e rezultateve klikoni butonin “Download” për të ruajtur historitë që dëshironi.

Duhet të keni parasysh se sapo historia të fshihet nuk mund ta shkarkoni më me këtë softuer.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400