Ja si cingëron iPhone X

01:50 / E shtunë, 04 Nëntor 2017

 

iPhone X vjen në treg me shumë ndryshme, kryesisht në dizajn, nëse e krahasojmë atë me versionet paraardhëse.

E, një prej të veçantave të iPhone X është edhe melodia e re – iPhone më i ri cingëron më ndryshe se modelet e tjera.

Që nga iOS 7, melodia e parapërcaktuar në iOS 7 është “Opening”, e cila vazhdon të jetë edhe në iPhone 8 e poshtë.

Ndërkaq, në iPhone X, Apple ka menduar të krijojë një tjetër melodi ekskluzive, e cila quhet “Reflection”.

Zhvilluesi i programeve, Guilherme Rambo ka mundur të nxjerrë nga iPhone X file-in e kësaj melodie, dhe ju mund ta shkarkoni atë nga ky link.

E, për ta dëgjuar melodinë ekskluzive të iPhone X, klikoni në videon e mëposhtme:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400