Katër gjëra që mund të presim nga Samsung Galaxy Note 9 i ri

16:14 / E mërkure, 08 Gusht 2018

Galaxy Note 9 Samsung pritet të prezantohet më 9 gusht, në ngjarjen Galaxy Unpacked.

Samsung do të njoftojë zyrtarisht Note 9 të enjten, pavarësisht faktit se ndihet sikur pothuajse çdo hollësi e telefonit ka rrjedhur në mënyrë të menjëhershme, duke përfshirë disa detaje që kanë ardhur drejtpërdrejt nga vetë Samsung.

Ja se çfarë presim të shohim:

Ashtu si Galaxy S9 i këtij viti, Note 9 pritet të jetë një përditësim shtesë në Note 8 të vitit të kaluar, duke mbajtur pothuajse të njëjtin dizajn por duke shtuar përmirësime të reja. Janë gjëra të tilla si sistemi i dyfishtë i kamerës, sensori i gjurmëve të prapmë (megjithëse në një pozicion të rregulluar) dhe skaneri i irisit, me fokusin e Samsung në disa fusha për përmirësim:

S Pen i përditësuar: Nuk do të ishte një Note i ri pa një S Pen të ri, dhe Samsung po ngacmon disa përmirësime mjaft të mëdha për modelin e këtij viti. Një nxitje për saktësinë dhe ndjeshmërinë duket si një bast i sigurt, por ndryshimet e mëdha mund të vijnë në shtimin e Bluetooth në majë shkruese, duke e lejuar atë të përdoret si një telekomandë.

Jetëgjatësia e baterisë: Bazuar në fjalët e Samsung-ut për Shënimin 9, jeta e baterisë do të jetë një pikë e madhe shitëse për telefonin. Thashethemet sugjerojnë se Shënimi 9 mund të shfaqë një bateri prej 4,000 mAh, rreth 14 për qind më e madhe se 3,500 mAh e gjetur në Galaxy Note 7 të keq (si dhe baterinë më të vogël 3,300 mAh në Note e 8 të vitit të kaluar). Kjo do të thotë hapësirë e madhë për jetëgjatësinë e baterisë – duke supozuar se Samsung e ka mësuar mësimin e saj nga Note 7.

Më shumë hapësirë: Po ashtu, në videon promo të Samsung-ut, Note 9 do të ketë deri në 512GB hapësirë ​​të ruajtjes në bord, e cila, e kombinuar me një kartë microSD 512GB (më e madhe aktualisht në treg), do të thotë që përdoruesit do të jenë në gjendje paketojnë një terabyte të plotë të magazinimit në telefonat e tyre. Vetëm mos prisni që shuma e magazinimit të jetë e lirë – vetëm versioni 512GB do të jetë i shtrenjtë, dhe kjo është para se të keni faktorin në një tjetër $ 350 ose më shumë për një kartë 512GB.

Kamera më të mira: Duke pasur parasysh se është një smartphone i ri Samsung, presim që të ketë disa përmirësime në kamera, me një përmirësim të mundshëm në sistemin e dyfishtë të hapjes që Samsung prezantoi me Galaxy S9.

Shpejtësi më të madhe: Ashtu si Galaxy S9 para tij, Note 9 do të shfaqë një përmirësim në procesorin Snapdragon 845 të Qualcomm së bashku me modemin më të ri dhe më të shpejtë të chipmakerit.

Fortnite: Në rast se keni jetuar nën një shkëmb këtë vit, Fortnite është loja më e madhe në botë – dhe porti i parashikuar i Android mund të jetë ekskluziv në kohën e duhur për Galaxy Note 9, nëse thashethemet janë të vërteta.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400