Kërkesa për iPhone X do të jetë më e ulët

01:45 / E enjte, 28 Dhjetor 2017

 

Sipas një raporti të përditshmes tajvaneze “Taiwan’s Economic Daily”, kërkesa për iPhone X do të bjerë në tremujorin e parë të 2018-së.

Gjiganti i teknologjisë Apple pritet të ulë parashikimet për shitjet e iPhone X në nga 50 milionë njësi që ishte planifikuar në 30 milionë.

Apple nuk ka shpalosur në mënyrë publike objektivat tremujore për iPhone X.

Këtë vit aksionet e Apple kanë pasur rritje me 45 për qind prej pritshmërive për iPhone X, mirëpo shumë analistë kanë vlerësime të ndryshme nëse kërkesa për telefonin do të monetarizohet. /Telegrafi/

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400