Me këtë metodë mund ta largoni akullin nga xhami i veturës për 10 sekonda (Video)

11:49 / E shtunë, 07 Janar 2017

 

Akulli është një problem i madh për drejtuesit e mjeteve, veçanërisht kur vishet xhami i mjetit.

 

Me vetëm një shishe sprej, të cilën e mbushim me 2/3 alkool farmacie dhe 1/3 me ujë, mund të bëjmë një mrekulli të vogël kundër akullit.

KUJDES – Kjo përzierje mund të thajë dhe të dëmtojë gominat në rast se përdoret shpesh!

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400