Konsultimet me mjekun përmes telefonave të mençur!

01:47 / E martë, 07 Nëntor 2017

 

Miliona pacientë në shërbimet spitalore në Britani, janë duke u ofruar takime me mjekun e tyre personal përmes videove të telefonave të tyre të mençur.

Shërbimi po testohet në pesë operacione në Londër, por parashikohet që ajo të bëhet mënyra standarde për të konsultuar një mjek, njofton Klan Kosova.

Pacientët do të jenë në gjendje të marrin një takim brenda pak minutash duke përdorur shërbimin e ri, i cili do të funksionojë 24 orë në ditë për shtatë ditë në javë.

Teknologjia është zhvilluar për përdorim në mjekësinë private nga Babilonia. Ajo do të paguhet nga borxhi publik për të drejtuar shërbimin “GP në dorë”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400