Koreja e Jugut merr vendim të ‘përjashtojë’ 20 mijë vetura të BMW pas zjarreve në motor

10:37 / E mërkure, 15 Gusht 2018


Qeveria e Koresë së Jugut ka thënë se do të përjashtojë rreth 20 mijë vetura të markës BMW nga rrugët e saj
.

Ky veprim i tyre do të ndërmerret pas rasteve të shpejta të shpërthimit të zjarrit në motorët e tyre, shkruan BBC, përcjell Klan Kosova.

Përjashtimi do të aplikohet në vetura të cilat ende nuk janë dërguar te BMW për kontroll të sigurisë nën thirrjen vullnetare për ta bërë ketë.

Afërsisht 30 motorë kanë shpërthyer në zjarr në vitin 2018, shumica prej të cilëve të modelin Sedan 520 BMW.

BMW është vënë në dyshim këtë vit, sidomos pas tërheqjes së mijëra veturave në Britani të Madhe për çështje sigurie.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400