Lansohet Samsung Galaxy Note 9 – Gjithçka që duhet të dini

18:20 / E shtunë, 11 Gusht 2018

Samsung Note 9 tani është njoftuar zyrtarisht dhe Matt Swider nga TechRadar ka pasur disa përshtypje mbi pajisjen. Këtu janë mendimet e tij mbi celularin e ri.

Data e lëshimit të Samsung Galaxy Note 9 është 24 gusht, e cila është dukshëm më e hershme në vit se sa e lansimit të Note 8 vitin e kaluar, që ishte 15 shtator në Britani të Madhe dhe SHBA. Matt thekson se ky hap i lëshimit të mëparshëm mund të jetë për shkak se Samsung dëshiron të mundë njoftimin e ri të iPhone, i cili pritet të ndodhë në fillim të shtatorit.

Çmimi i Note 9 në SHBA do të jetë $ 1,000 (872 euro) për telefonin në nivelin bazë , që është një model që vjen me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë për ruajtje, dhe 1.250 $ (1,090 euro) për modelin e lartë i cili vjen me 8GB RAM dhe 512GB hapësirë ruajtjeje.

Matt vë në dukje se modeli i nivelit të hyrjes vjen me një rritje të çmimit prej $ 70 mbi çmimin e nisjes së Note 8.
Ekrani 6.4 inç i Note 9 është pak më i madh se ekrani 6.3 inç i Note 8, por nëse nuk merrni të dy telefonat pranë njëri-tjetrit, është pothuajse e pamundur të vërehet.

Tek dizajni, Matt tregon se Note i ri është më i ngushtë dhe më i gjatë se Note 8, me përmasat e tij të ulura në 161.9 x 76.4 x 8.8 mm.

Shqyrtimi i TechRadar vëren se Note 9 është më i këndshëm për të mbajtur në sajë të dizajnit më pak të rrumbullakosur. Telefoni vjen me një kamerë të pasme 12MP që përdor teknologjinë e dyfishtë të hapjes për për të shtënat me dritë të ulët dhe një hapje f / 2.4 për fotografinë normale të dritës.

Kamera dytësore e pasme jep gjithashtu një zmadhim optik 2x, për telefoto, ndërsa kamera e përparme është një njësi 8MP që përfshin autofokusin.

Përsa i përket veçorive të sistemit të kamerës, Note 9 lejon AR, videon Super Slow Motion në 960 fps për 720p, dhe vetitë e selfie-ve të gjerë.
Note 9 sjell me vete baterinë prej 4,000 mAh.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400